abouts the congress news how to apply? practical information contact

26 września 2015
W dniu 23 września na antenie Polskiego Radia Rzeszów w audycji Puls Dnia wyemitowany został materiał dotyczący V Kongresu Mediewistów Polskich. Z prof. Leszkiem Słupeckim, Wojciechem Iwańczakiem i Władysławem Duczko rozmawiał Jerzy Pasierb.
POSŁUCHAJ   

18 września 2015
Szanowni Państwo, zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w V Kongresie Mediewistów Polskich. Wstęp na wykłady plenarne oraz obrady sekcji jest otwarty. Prosimy też o zapoznanie się z programem V KMP dostępnym w dziale "downloads". KO VKMP

17 września 2015
V Kongres Mediewistów Polskich - informacje praktyczne

 • Rejestracja uczestników odbywa się w budynku A0, w punkcie zlokalizowanym w holu na parterze. Rejestracja i odbiór materiałów kongresowych rozpoczyna się w niedzielę (i trwa od godz. 17:00 do godz. 21:00) i możliwa jest w każdy dzień obrad od godz. 09:00.
 • Plan budynku oraz informacje o numerach auli, w których odbywają się obrady, zamieszczone są w folderze programowym.
 • W każdej auli znajduje się komputer i projektor multimedialny.
 • Prosimy o udostępnienie nośników z prezentacjami multimedialnymi podczas rejestracji celem skopiowania (punkt w holu na parterze) lub dostarczenie ich najpóźniej pół godziny przed rozpoczęciem obrad sekcji do osoby obsługującej sprzęt w danej auli.
 • Z uwagi na napięty program obrad prosimy o zachowanie czasu przeznaczonego na wystąpienie.
 • W budynku obrad dostępne będzie darmowe połączenie wi-fi.
 • Do dyspozycji uczestników będzie oddana sala komputerowa – budynek A0, 1. Piętro, nr 185.
 • Wśród otrzymanych przez Państwa materiałów znajdować się będą kupony na obiady. Obiady będą wydawane codziennie o tej samej porze w miejscu zaznaczonym na planie budynku.
 • Kiermasz książek odbywać się będzie w budynku A1, na parterze.
 • Uroczysta kolacja dla uczestników kongresu odbędzie się 22 września (początek o godz. 19:30) w Hotelu Rzeszów (ul. Piłsudskiego 44), w Sali Bankietowej (4. piętro). Wszelkie zamówienia dodatkowe, składane indywidualnie podczas kolacji, płatne są przez uczestników bezpośrednio u obsługi. Prosimy o poinformowanie kelnera podczas serwisu o wskazanym przez Państwa, podczas rejestracji, rodzaju menu (wegetariańskie, wegańskie itd.).
 • W skład noclegów zapewnionych przez organizatorów w hotelach wchodzą śniadania. Pozostałe zamówienia realizowane przez obsługę hotelową płatne są przez uczestników.
 • W godzinach porannych i wieczornych pomiędzy Hotelem Rzeszów a Uniwersytetem kursował będzie specjalny bus uniwersytecki.
 • Bus zawożący uczestników wycieczki do Trzcinicy odjedzie 24 września o godz. 08:00 spod wejścia do Hotelu Rzeszów, a następnie odbierze gości z Hotelu Iskra i Hotelu Hetman. Powrót planowany jest około godz. 17:00.

 • Uczestnicy kongresu za okazaniem identyfikatora mają bezpłatny wstęp do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, ul. 3-go maja 19 (muzeum czynne jest w godz. 9:00-15:30).

16 września 2015
W związku ze zbliżającymi się obradami kongresu zachęcamy do zapoznania się z zakładką „Informacje praktyczne”.
W zakładce „Downloads” zostały zamieszczone pliki zawierające: księgę abstraktów, folder programowy i plakat kongresu.


17 czerwca 2015
Mamy przyjemność ogłosić, że dzięki staraniom organizatorów V Kongresu Mediewistów Polskich i uzyskanemu od partnerów kongresu wsparciu, zniesiona została opłata za udział w uroczystej kolacji w dniu 22 września.
Wszystkie osoby, które zadeklarowały już uczestnictwo i dokonały przelewu, w najbliższym czasie otrzymają zwrot wpłaty.
Jednocześnie zwracamy się z prośbą do uczestników pragnących dokonać jakichkolwiek zmian w przesłanych formularzach, aby skontaktowali się z Biurem Kongresu przed 30.06.2015 r., co wiąże się z koniecznością dokonania odpowiednich rezerwacji zaraz po tym terminie.


17 czerwca 2015
Informujemy, że w rozplanowaniu obrad sekcji nastąpiła zmiana dotycząca sekcji 5 oraz wprowadzona została informacja o sesji posterowej. Aktualny plik znajduje się w zakładce Kalendarium.

8 czerwca 2015
Szanowni Państwo przypominamy, że 30 czerwca 2015 r. upływa termin przyjmowania abstraktów wystąpień.

8 czerwca 2015
Informujemy, że do 25 czerwca 2015 r. został przedłużony termin nadsyłania propozycji posterów.

18 maja 2015
W zakładce "Program" dostępny jest aktualny skład uczestników sekcji. W razie jakichkolwiek uwag i potrzeb wprowadzenia zmian prosimy o kontakt e-mailowy (adres: mediewistyka@ur.edu.pl).

12 maja 2015
W zakładce „Kalendarium” zamieszczono informację na temat rozplanowania obrad sekcji V KMP.

28 kwietnia 2015
Mamy przyjemność ogłosić, że rozpoczynamy rejestrację zgłoszeń uczestników V Kongresu Mediewistów Polskich. Rejestracja prowadzona jest za pomocą formularza zamieszczonego do pobrania w zakładce zgłoszenia. Znajdą tam Państwo również szczegółowe informacje dotyczące opłaty kongresowej i innych kwestii związanych z uczestnictwem.

3 listopada 2014
Informujemy, że otwieramy możliwość składania propozycji referatów, przyczynków i posterów na V Kongres Mediewistyczny. Informacje dodatkowe podano w zakładce ‘Zgłoszenia’.

15 października 2014
Uruchamiamy oficjalną stronę V Kongresu Mediewistów Polskich. Będzie tu można znaleźć sporo informacji odnośnie do planowanych wystąpień jak i samego Kongresu.

15 października 2014
W tym samym czasie zostaje uaktywniony nasz profil na FACEBOOK-u.

15 października 2014
W dniu 27 października 2014 (poniedziałek) odbędzie się spotkanie organizacyjne.